Näyttelyt 2013 

18.12.2013 – 12.1.2014 Lahden taidegraafikot ry

4.-15.12. Pekka Lappalainen

20.11.- 1.12. Jukka Ihalainen, Helka Immonen ja Sirpa Lappalainen

5.-17.11. Sari Pietilä

20.11.-3.12. Pekka Holopainen

8.-20.10. Kuvataiteilijatalo Suna ry

10.10. Luento: Pentti Heines

24.9.-6.10. Juha-Matti Pitkänen

11.-22.9. Tigineh Negash

28.8.-8.9. Keski-Espoon Pienkiinteistö ry:n 50-vuotisnäyttely

13.-23.8. Sirpa Lappalainen

10.-16.6. Art Expo

11.6. Piia Rossin performanssi

4.-7.6. Videotaltiointeja konserteista galleriassa, mm. Karri Luhtala ja Massimiliano Messieri

20.5.-2.6. Mirja Marsch

13.-17.5. Korkearakentaminen Espoossa

30.4.-11.5. Esa Havu

12.5. Maria Kalaniemen konsertti

16.-27.4. Aino Myllykangas ja Jussi Taipaleenmäki

19.4. Lauluryhmä Hottikset

23.4. Jazzquintet ja Karri Luhtala

2.-13.4. Risto Trofast

10.4. Soul in Time trio, jazzkonsertti

26.-31.3. Tuula Sotamaa

12.-24.3. Tellervo Kähärä, Terttu Riippi ja Leena Westerlund

26.2.-10.3. Franz Raschbacher

12.-24.4. Sami Leutola

29.1.-10.2. Taneli Kylätasku

8.-27.1. Jari Järnström

Näyttelyt 2012

18.12.2012-9.1.2013 Iina Vuorivirta

27.11.-18.12.2012 Septimus-ryhmä: Arja-Riitta Ihalainen, Helena Krause, Tuulikki Kukkola, Pirkko Latvateikari-Valkama, Ulla Pitkänen, Anu Salka, Kaarina Valkama ja Marjo Vanha-Patokoski

13.-25.11. Ulla-Maija Nevalainen

30.10-11.11. Net-Art- ryhmä: Eeva Hara-Lindström, Rita Hassi, Marileea Järnefelt, Tuula Kallio, Else-Maj Koskimäki, Tarja Laaja, Maisa Martikainen ja Anja Snell

16.-28.10. VTT-Art Club: Salme Jussila, Leena Mäki-Ketelä, Anja Oasmaa, Heli Talja

2.-11.10. Finnoonsataman suunnittelukilpailun satoa

18.-29.9. Jeff Lindahl

4.-16.9. Kuvataidetalo Suna ry:n jäsennäyttely

28.8.-2.9. Markku Joutsen

17.-25.8. Daniela Carati

14.8. Soul in Time Jazz-Trio, Karri Luhtala, Paolo Amarisse, Stefano Preziosi

4.-17.6. Suman Gupta

28.5.-2.6. Raija Hyötyläinen, Riitta Kukkasniemi, Maija Ylä-Sahra

8.-26.5. SIHE-ryhmä: Heikki Hamarila, Liisa Harkkomaa, Olof Kangas, David Mitchell, Sari Vesikansa

7.5. Jazz duo Rinaldi-Luhtala

24.4.-6.5. Bartolomeo Prencipe ja Matti Metsämaa

10.-22.4. Päivi Kinnunen

27.3.-7.4. Olavi Fellman

12.-16.3. Keramiikkatyöpaja

9.3. Flamencokonsertti: Juho Koskimies, Sami Rönkä

21.2.-10.3. Kirsi Jaakkola

31.1.-19.2. Anna Semerdjiev

10.-29.1. Sanna Juujärvi-Bremer

Näyttelyt 2011

5.-23.12. Markku Joutsen ja Pentti Heines

22.11.-4.12. Kaisa ja Linnea Shemeikka

8.-20.11. Frank Langella, Lars Leden ja Kerstin Båsk-Persson

18.10.-6.11. Emiliano Bazzanella

27.9.-9.10 Priska Falin ja Riika Helasmäki

25.9. Galleria Espoonsilta esittää: Montanaberlin-ryhmä

Tapiolassa. Ester Horn, Matthias Beckmann ja Jörn Gerstenberg

-4.9. Riitta Tuutti-Kyrölä

4.6. K-65 CREW, seniorigraffitiryhmän katutaidetapahtuma kävelysillalla

31.5.-5.6. Graffitinäyttely: Rolle Hoberg, Antti Männynväli ja Janne Siltanen

17.-29.5. Vesa Peltonen

18.4.-1.5. Ursula Palsbo

5.-17.4. Àgnes Zászkaliczky

22.3.-3.4. Pekka Holopainen

7.-20.3. Leena Hanhijärvi

22.2.-6.3. Kaisa Shemeikka

25.1.-20.2. Ilari Hautamäki

10.-23.1. Alfamariini-ryhmä: Tarja Kettunen, Elina Kujansuu, Anne Leppänen, Katariina Mansikkaniemi, Jaana Pärssinen, Sini Vainio, Nina Wallenstjerna-Heiskanen

Näyttelyt 2010

7.-19.12. Espoon Kilta

25.11.-4.12. Espoonseudun käsityöyhdistys ry

16.-19.11. Paikannimet osana kulttuuriympäristöä: Kotimaisten kielten tutkimuskeskus, Helsingin, Espoon ja Vantaan nimistön- ja kaupunkisuunnittelijat, Svenska Litteratursällskapet ja Maanmittauslaitos

2.-14.11. Heidi Kajander ja Espoon työväenopisto

12.-29.10. Tuomo Railo

28.9.-10.10. Suomi-Kiina Zhejiang Kulttuurifestivaali, Zhejiangin maakunnan kansantaidetta

14.-26.9. Marjukka Irni

31.8.-12.9. Tero Halonen ja Vesa Peltonen

18.-29.8. Pirjo Hirvonen ja Jaana Laurila

8.-17.6. Kuvataidetalo Suna ry:n jäsennäyttely

25.5.-6.6. Maija Ylä-Sahra

11.-22.5. Georges Valenzuela Solari ja Helena Petersen Dyggve

27.4.-9.5. Lisbeth Ruth

13.-25.4. Anastacia Wahlbeck

30.3.-11.4. Anja Vanamo-Kaila

27.-28.3. Taija Engman

16.-26.3. Ursula Palsbo

1.-14.3. Caffelatte, suomalais-italialainen monikulttuurisuusnäyttely: Luca Cannavó, Helena Karhumäki, Lucio Luongo, Hannele Matinlauri, Diego Miedo, Tuulia Susiaho, Kari Yli-Annala ja Maija Ylä-Sahra

16.-28.2. Hely Leipold

2.-13.2. Seija Rissanen

9.1. Kura Gryning, Suomen ja Ruotsin yhteisen historian juhlatapahtuma

12.-17.1. Tapiolan päiväkodin tilateos, organisaattoreina Kaisaleena Halinen ja Antti Oikarinen

19.-31.1. Tatu Wuorio

Näyttelyt 2009

21.12.2009-4.1.2010 Vuokko Pälikkö

8.-20.12. Kia Taegen

24.11.-6.12. Maryam Mohamadi Haji

11.-21.12. Espoon seudun käsityöyhdistys ry

27.10.-9.11. Tuomo Railo

13.-25.10. Espoon kuvataiteilijat – Esbo Bildkonstnärer ry

29.9.-11.10. Espoon työväenopisto

15.-27.9. Merja Nykänen

1.-13.9. Teknisen korkeakoulun arkkitehtuurin historianosaston mittauspiirustuksia